loader image

len dobry z natury

TKANINY WYTWORZONE Z NATURALNEJ PRZĘDZY LNIANEJ WYRÓŻNIAJĄ SIĘ SZEREGIEM WYJĄTKOWYCH WŁAŚCIWOŚCI.

Materiał ten jest antyalergiczny, wykazuje także działanie antybakteryjne. Jest bardzo mocny, posiada wysoką odporność na powstawanie przetarć oraz rozciąganie. Ponadto len nie elektryzuje się i nie ma skłonności do mechacenia. Zarówno odzież jak i artykuły domowe mogą nam służyć przez wiele lat.

Wyróżnia go również wysoka absorpcja wilgoci i przewiewność. Len ma właściwości termoregulacyjne. Właśnie dlatego szczególnie chętnie wykorzystuje się go do szycia letniej odzieży – w upalne dni daje przyjemne uczucie chłodu, ale zimą również sprawdza się bardzo dobrze i utrzymuje komfortową temperaturę. Nie dotyczy to wyłącznie ubrań – pościel lniana nie ma sobie równych przez cały rok.

Co najważniejsze jest to tkanina naturalna i biodegradowalna. Szyjemy wyłącznie z polskiego lnu, dzięki czemu jeszcze bardziej minimalizujemy negatywny wpływ na środowisko.

WŁAŚCIWOŚCI LNU

DBANIE O LNIANĄ ODZIEŻ

JESZCZE WIĘCEJ NA TEMAT ODZIEŻY Z LNU ZNAJDZIESZ WŚRÓD NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ
LEN JAKO ROŚLINA JEST NIEZWYKLE POŻYTECZNY.

Oprócz tego, że podczas wzrostu oddaje tlen to jeszcze nie ma negatywnego wpływu na florę i faunę a jego produkcja nie niesie za sobą szkodliwych dla środowiska skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie – uprawa lnu użyźnia glebę i pomaga w jej rekultywacji. Ponadto każda część rośliny jest wykorzystywana – np. z łodyg, kwiatów i korzeni tworzy się różnego rodzaju tkaniny, z nasion niezwykle zdrowy olej i siemię lniane, z innych części można wytworzyć też m.in. wysokiej jakości papier (np. do banknotów), paszę dla zwierząt czy płyty paździerzowe do celów budowlanych. Jedynym odpadem są pyły wydobywające się podczas produkcji.

Co istotne, len naturalnie występuje w naszej szerokości geograficznej, zatem nie wymaga dalekiego transportu i w efekcie zostawia mniejszy ślad węglowy.

NEWSLETTER